2017-2018

КРАТКА ДРАМСКА ФОРМА

На одржаном општинском такмичењу  основних школа “Кратка драмска форма“, постигнути су следећи резултати:

  1. Место, ОШ „ Вук Караџић „

Представа: „ Свињар „ – Светлана Марковић

  1. Место, ОШ „ Вук Караџић „

Представа: „ Случај црвенкапа „ – Драгана Кузмановић

 

Награда за режију

 

Светлана Марковић, ОШ „ Вук Караџић „, представа „ Свињар „

 

Награда за текст

 

Представа, „ Случај црвенкапа, ОШ „ Вук Караџић „

Најбоља женска улога

Нешић Јана, ОШ „ Вук Караџић „ за улогу судије у представи: „ Случај црвенкапа „

 

Честитамо свим ученицима и њиховим учитељицама.

МАТЕМАТИКА-окружно такмичење

На окружном такмичењу из МАТЕМАТИКЕ одржном 25.03.2018.године у ОШ „Ђорђе Крстић“, наши ученици су освојили следеће награде

  1. НАГРАДА: Манојловић Никола IV-3
  2. НАГРАДА: Лука Црнобрња V-2
  3. НАГРАДА: Шушић Мила IV-2 и Марински Марко VI-4

ПОХВАЛА: Јанковић Теодор IV-1

МИСЛИША

СРПСКИ ЈЕЗИК

ЗЛАТНА СИРЕНА-ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

На градском такмичењу соло певача “Златна сирена“, одржаном 4.5.2018.године, ученик наше школе, Петар Ћук из одељења 2/3, освојио је 1.место, песмом “Тата Мата“.

На градском такмичењу соло певача и малих вокалних сасатава “Златна сирена“, одржаном 19.3.2018.године у дворани “Донка Шпичек“ Дечјег културног центра у Београду, ученица 7.разреда наше школе, Наталија Дедијер, освојила је 1. место, песмом “Que, sera, sera“ – Дорис Деј, у пратњи наставника Алексе Рајковића.

ИСТОРИЈА

На општинском такмичењу из историје одржаном 17.3.2018. године у ОШ “Драган Ковачевић“, нашу школу представљало је седам ученика, а постигли су следеће резултате:

МАТЕМАТИКА

На општинском такмичењу из математике одржаном 24.02.2018 у ОШ „Михајло Петровић Алас“, ученици наше школе постигли су следеће резултете:

ТРЕЋИ РАЗРЕД

ЧЕТВРТИ  РАЗРЕД

 ПЕТИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА ОДЕЉЕЊЕ НАГРАДА
Црнобрња Лука V-1 II
Митровић Вишња V-2 III
Суђић Марко V-4 III
Шарановић Никола V-3 III
Живојиновић Филип V-1 ПОХВАЛА
Стојановић Софија V-3 ПОХВАЛА
Станојевић Михаило V-3 ПОХВАЛА
Зељић Ана Марија V-1 ПОХВАЛА

 

ШЕСТИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА ОДЕЉЕЊЕ НАГРАДА
Марински Марко VI-4 II
Чулић Михајло VI-2 III
Ковачевић Лазар VI-2 III
Гаћиновић Никита VI-4 ПОХВАЛА

 

СЕДМИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА ОДЕЉЕЊЕ НАГРАДА
Томислав Тримчевић VII-3 III
Андреј Срндовић VII-2 ПОХВАЛА
Јана Димитријевић VII-1 ПОХВАЛА

 

ОСМИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА ОДЕЉЕЊЕ НАГРАДА
Јован Савић VIII-1 ПОХВАЛА
ХЕМИЈА

На општинском такичењу из хемије, одржаном 3.3.2018. године, ученици наше школе постичли су следеће резултате:

7.РАЗРЕД

  1. Лазаревић Ања, 2.место
  2. Тримчевић Томислав, 2.место
  3. Царић Лена, 3.место
  4. Димитријевић Јана, 3.место

8.РАЗРЕД

  1. Зрнзевић Грегор, 3.место

Свим ученицима честитамо на освојеним наградама.

ЗЛАТНА СИРЕНА

Такмичење  “Златна сирена“ одржано је у ОШ “Краљ Петар Први“ 26 и 27.2.2018. године. Ученици наше Школе постигли су следеће резултате:

 

ПРВА КАТЕГОРИЈА  1 и 2. разред

Жанр:  Дечја забавна песма

Петар Ћук,  2/3, ОШ „Вук Караџић„   98 ПОЕНА – ПРВО МЕСТО

Песма: „Тата мата„

Наставник: Алекса Рајковић

 

ДРУГА КАТЕГОРИЈА    3 и 4. разред

Жанр:  Дечја забавна песма

Ника Павловић, 4/4, ОШ „Вук Караџић“ 95 – ПОЕНА – ПРВО  МЕСТО

Песма: „  На слово на слово „

Наствник: Алекса Рајковић

Виолинска пратња :  Милица Зубановић, 4/4

 

ТРЕЋА КАТЕГОРИЈА    5 и 6. разред

Жанр: Стари мајстори, класична  или  савремено соло песма

 Дуња Ћук, 6/2, ОШ „ Вук Караџић „  97-ПОЕНА – ПРВО МЕСТО

Песма: „Земљо моја „

Наставник: Алекса Рајковић

 

 Жанр:  Дечја забавна песма

Николина Јовановић 6/3,  ОШ „ Вук Караџић „  93 – ПОЕНА – ПРВО МЕСТО

Песма: „ Шушти. шушти бамбосов лист

Наставник: Алекса Рајковић

 

 Жанр:  Народна песма – страна   

Наталија Пантос, 5/1, ОШ „ Вук Караџић „  97 – ПОЕНА – ПРВО МЕСТО

Песма: „ Хара мато, и Ора трис „ – Маркос Ванвакари

Наставник: Алекса Рајковћ

 

Жанр: Стари мајстори,класична или савремено соло песма

Наталија Дедијер, 7/3, ОШ  „ Вук Караџић „   98 – ПОЕНА – ПРВО МЕСТО

Песма: „ Que sera, sera „ – Дорис Деј

Наставник: Алекса Рајковић… ИДЕ НА ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

 

Жанр:  Народна песма  – страна    

Ива Стефановић, 7/1, ОШ „ Вук Караџић „    97 – ПОЕНА – ПРВО МЕСТО

Песма: „ Катјуша „

Наставник: Алекса Рајковић

 

Жанр: Популарна забавна песма свих епоха

Емилија Исаиловић, 7/1, ОШ „ Вук Караџић „   92 ПОЕНА – ПРВО МЕСТО

Песма: „ Једанаест „ – Бане Опачић

Наставник: Алекса Рајковић

НАЈРАСПЕВАНИЈЕ ОДЕЉЕЊЕ

Такмичење “Најраспеваније одељење 2018“ одржано је у ОШ “Краљ Петар Први“ 19.фебруара 2018.године.

Одељење 4-4 наше Школе са учитељицом Светланом Мраковић, освојило је 2. место.

Честитамо свим учесницима на постигнутом резултату.

ФИЗИКА
Општинско такмичење из ФИЗИКЕ

На општинском такмичењу из физике које је одржано у ОШ “Браћа Барух“ 18.2.2018.године, ученици наше школе остварили су следеће резултате:

Шести разред

Име ученика Пласман
Лука Ђукић 2.награда
Марко Милидраговић 3.награда
Нађа Радошевић похвала
Ања Радошевић похвала
Дуња Ђук похвала

Седми разред

Име ученика Пласман
Лена Царић 2.награда
Ана Лазаревић 3. награда
Томислав Тримчевић похвала

Осми разред

Име ученика Пласман
Грегор Зрнзевић 3. награда
Јован Савић похвала

БИОЛОГИЈА

На општинском такмичењу из биологије ученици су остварили следеће резултате:

  1. Мила Урошевић V3 – прво место, пласман на градско такмичење
  2. Ања Лазаревић VII1- прво место, пласман на градско такмичење
  3. Јана Димитријевић VII1- прво место, пласман на градско такмичење
  4. Кристина Петровић VII3 – друго место, пласман на градско такмичење
  5. Филип Живојиновић V2 – друго место, пласман на градско такмичење
  6. Дуња Ћук VI2 – друго место, пласман на градско такмичење
  7. Јован Савић VIII1 – друго место, пласман на градско такмичење
  8. Тамара Орловић VIII1 – друго место, пласман на градско такмичење
  9. Грегор Зрнзевић VIII2 – друго место, пласман на градско такмичење
  10. Лена Врачевић VI4 – друго место
  11. Ђорђе Куновац V4 – треће место
  12. Марко Марински VI4 – треће место
  13. Михаило Чулић VI2– треће место

На градском такмичењу из биологије ученици су остварили следеће резултате:

  1. Кристина Петровић VII3 – прво место, пласман на републичко такмичење
  2. Јана Димитријевић VII1- прво место, пласман на републичко такмичење
  3. Мила Урошевић V3 – друго место
Телефони: +381 11 3221239
+381 11 3237314

Ел. пошта: osvukstarigrad@gmail.com
Таковска бр. 41
11 000 Београд

ПИБ: 101953815
Матични број: 07002912