Сусрет са колегама из Рејкјавика

Дана 10. јуна 2024.г. нашу школу су посетили директор и 36 наставника основне школе из Рејкјавика. Дочекали смо их у духу старог српског обичаја. Наше ученице обучене у народну ношњу послужиле су госте погачом и сољу. Заједно са гостима обишли смо школско двориште, посетили неке од учионица, фискултурну салу и у неформалним разговорима разменили  искуства о сличностима и разликама рада у нашим и њиховим школама.

У свечаној сали, ученици су на енглеском језику представили нашу школу и рад у њој. Посебну пажњу привукла је презентација пројектног задатка у оквиру којег су ученици обрадили тему „(Не)једнакост“ кроз више предмета.

Госте су посебно одушевиле одабране  музичке тачке -композиција коју је на клавиру извео ученик Тодор Аничић, на  хармоници – Митар Бошков и две старе српске народне песме које је отпевала наша ученица Марина Коцић.

По завршеном програму, разговори су настављени  у опуштеној атмосфери дружења.

Наше драге колеге из Рејкјавика су нам упутиле позив да сарадњу и размену искуства, идеја и знања, коју смо започели данас, наставимо у њиховој школи.