Наш гост Јасминка Петровић – писац за децу и младе

Након разговора са учитељицама Миланом и Душком о прочитаној лектири „О дугмету и срећи“ и одгледаног филма по мотивима књиге „Злогоње”, ученици IV-1 и IV-2 ове недеље угостили су Јасминку Петровић, писца за децу и младе.
Наши радозналци имали су прилике да Јасминку питају где и како проналази своју инспирацију, када је и зашто почела да пише, која је њена омиљена књига коју је она написала и шта нам препоручује да прочитамо. Поред тога,  храбро су износили своје ставове, глумили испољавање својих осећања и на крају писали поруке охрабрења јунаку Јовану, али и сваком детету које се осећа маргинализовано.
Гост изненађења је била професорка са Учитељског факултета, Валерија Јањићијевић. Захваљујемо се студенткињама Николети и Исидори које су допринеле да овај дан буде посебан.