Жене и девојке у астрономији

Ученице осмог разреда наше школе, Ема Радуловић, Нина Шушић и Лена Стојановић, учествују у пројекту Жене и девојке у астрономији.

Пројекат подржава догађаје који препознају улогу свих жена у унапређењу науке и подстиче их да размотре каријеру у астрономији. Међународна астрономска унија (IAU) снажно подстиче активности током целе године, са посебним фокусом на период између два важна дана која су усвојиле Уједињене нације: Међународног дана жена и девојака у науци 11. фебруар и Међународног дана жена 8. март. У оквиру овог пројекта и широког спектра личних интересовања, наше ученице су се  посветиле упознавању живота и каријера жена у астрономији. Наше ученице могу да се похвале својим успесима на разним такмичењима и наградама из области математике и природних наука и запаженим резултатима на такмичењу астрофотографије, “Усликај ноћно небо“.  Такође, имају  жељу да шире своја знања и интересовања у различитим научним областима.

Линк ка презентацији: https://www.canva.com/design/DAF8COt1Cho/PnqUoR1q5JzhoEXahoYDzw/view?utm_content=DAF8COt1Cho&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=editor#1